Rodokmen

Ng Mui

Yim Wing Chun

Leung Bok Chau

Leung Lan Kwai

Wong Wah Bo

Leung Yee Tai

Leung Jan

Chan Wah Shun

 

Yip Man

Velmistr Yip Man se narodil v roce 1893 v Číně. Již velmi mlád byl přijat do učení velkého mistra Chan Wah Chuna. Zdokonaloval své umění i po smrti svého mistra a přivedl ho k dokonalosti. V roce 1949 odjel do Hongkongu, kde začal wing chun vyučovat. Mezi jeho první žáky patřil také mistr Lok Yiu. Velmistr Yip Man, s přispěním mistra Lok Yiu, proslavil wing chun v Hongkong a posléze i po celém světě.

 


 

Lok Yiu

Mistr Lok Yiu se narodil v roce 1922. Byl nejstarším žákem velmistra Yip Mana a nejvyšší autoritou linie Yip Man Wing Chun po celém světě. Mistr Lok Yiu si svou celoživotní prací o rozšíření kvalitního wing chun zaslouží obrovské uznání a kvalitou jeho umění se dá prohlásit velmistra tohoto krásného bojového umění. Zemřel 6.2.2006

 

 

 

Wilhelm Blech

SiFu Wilhelm Blech se narodil v roce 1952 v Německu. Po mnoha špatných zkušenostech s wing chun v Evropě se rozhodl najít kvalitní umění v Hongkongu. Bylo obrovské štěstí, že v roce 1992 vzal velmistr Lok Yiu Wilhelma Blecha za žáka. Od té doby se wing chun šíří v dobrém světle i Evropou. Největší zásluhu na tom má Si Fu Wilhelm Blech, kterému patří mnohé poděkování.

 

 

 

Kamil Komm

SiFu Kamil Komm se narodil v Kladně, kde od 11 let začíná s řecko-římským zápasem a závodí za Lokomotivu Kladno. O tři roky později přešel na sportovní karate a vystřídal několik klubů v Kladně a Praze. K Wing chun se dostává v roce 1990 a po devítiletém studiu tohoto stylu oficiálně otevírá školu v Kladně a ve Slaném. Osobním žákem sifu W. Blecha se stal v roce 1999, kterému asistoval na mnoha seminářích v Evropě a několikrát navštívil rodinu mistra Lok Yiu v Hong Kongu.

 

Originální Kung Fu z Hong Kongu
ÚvodWing ChunKontakt Rodokmen