12345678910111213

Cesta

Cesta Lok Yiu Wing Chun
Když se 14. října 1893 ve Fathsanu v Číně narodil chlapec jménem Yip Man, nikdo ještě nemohl tušit, jaký význam bude mít tato událost pro Wing Chun Kung Fu.Především jemu můžeme poděkovat za rozšíření tohoto bojového umění v podobě jak ho známe dnes. A i v odborných kruzích bude vždy Wing Chun nerozdílně spojen s jeho jménem. Když Yip Man v roce 1972 zemřel, ztratila rodina Wing Chun svého otce. Věhlas jeho umění byl tak značný, že dosud žádný z jeho žáků si netroufl se s ním porovnávat či se snad dokonce označit za velmistra.

V roce 1949 změnil Yip Man sídlo svého působení z Fatsanu do Macaa a posléze do Hong Kongu. Zde zřídil v červenci 1950 svoji první školu Wing Chun při Svazu pracovníků v pohostinství. Sestávala se z osmi žáků, mezi nimi i Leung Sheunga a Lok Yiu.

Mezitím uběhlo 49 let a naše Wing Chun rodina si zachovala stejnou podobu, jakou jí dal její zakladatel. Lok Yiu, nejstarší žijící To-Dai velmistra Yip Mana, předává svým žákům Wing Chun v původní, čínské tradici, přesně tak, jak jí získal od svého Si-Fu.Tato tradice a péče o ní teď žije dál v podobě jeho synů a žáků.

Mistr Lok Yiu měl plné právo ohlížet ve svém plodném životě a pečlivě si vybírat své žáky. Za více než 40 let svého působení jejich počet překročil tisícovku. Jedním z nich je i Wilhelm Blech, zástupce Mistra Lok Yiu pro Evropu. Také on předával svým žákům tradici Wing Chun v původní, nezměněné podobě, přesně tak, jak ji vyučoval Yip Man.

Kdo je Si-Fu Wilhelm Blech ?
Narodil se v roce 1952 a bojovému umění se věnuje od svých 16ti let. Ještě než přišel na Wing Chun, učil se zápas, box a Tang Soo Do. Si-Fu Blech se učil Wing Chun u různých mistrů více než dvacet let, než našel v roce 1992 cestu k Mistru Lok Yiu.

Jak začít ?
Školy Lok Yiu Wing Chun provádějí nábor nových žáků průběžně během celého roku. Nezáleží na tom, zda přijdete v lednu či červenci. Záleží pouze na vašem odhodlání a chuti začít. Jediným limitujícím faktorem je dobrý zdravotní stav a věk od 15 let.

Pokud se rozhodnete začít, podívejte se nejprve do rubriky o školách, kde naleznete příslušnou adresu a rozpis tréninků. Vyberte si ten, který vám časově bude nejlépe vyhovovat a přijďte nás navštívit. S sebou věci na cvičení, pro začátek bude stačit obyčejné bílé tričko, tepláky a boty do tělocvičny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Originální Kung Fu z Hong Kongu
ÚvodWing ChunKontakt Rodokmen